dilluns, 16 de gener de 2012

Visita del Bosc de la Pabordia

Una representació de les famílies de l'AMPA de l'Escola El Bosc de la Pabordia de Girona ha visitat, aquest diumenge, la nostra escola. El Bosc de la Pabordia, igual que el Carme Guasch i Darné, és una escola que funciona en mòduls prefabricats i que està creixent al mateix ritme que nosaltres, amb unes expectatives de present i de futur molt similars a les que se'ns presenten a nosaltres. En aquesta trobada, els pares i les mares dels dos centres vam poder posar en comú els nostres neguits i vam parlar de les accions que anem portant a terme en benefici de l'escola dels nostres fills i de les nostres filles. Els representants de l'AMPA del Bosc de la Pabordia van ser rebuts per la directora de la nostra escola, Irene Palol, i per la mestra coordinadora de Primària, Gemma Feliu, i també per un nombre important de membres de la nostra AMPA. Els nens i les nens de l'Escola Carme Guasch i Darné que van assistir a la trobada van poder ensenyar les seves aules i el seu pati als nens i les nenes del Bosc de la Pabordia, i plegats van jugar al pati una bona estona. L'AMPA de l'Escola El Bosc de la Pabordia ens va regalar el llibre 'Recull de receptes: El Bosc de la Pabordia 2010. El plat que més m'agrada...' i un exemplar de la revista que edita la seva escola: 'El follet'. Cal dir que fa uns mesos, representants de l'AMPA de l'Escola Carme Guasch i Darné vam fer una visita a l'Escola El Bosc de la Pabordia.
 

AMPA Carme Guasch i Darné Copyleft © 2013