dimecres, 13 d’abril de 2011

Primera trobada d'escoles d'hoquei a Figueres

A Figueres fa uns mesos que es torna a respirar l'hoquei sobre patins, després de trenta anys d'haver desaparegut aquest esport a la nostra ciutat. La represa d'aquesta activitat esportiva està sent magnífica i hi ha situacions que evidencien com d'important és gaudir de nou de l'esport de l'estic i els patins. Només cal donar un cop d'ull a la trobada esportiva d'escoles d'hoquei que es va celebrar diumenge passat al pati de l'escola Sant Pau, una trobada organitzada pel Club d'Hoquei Figueres, el club que s'ha gestat, ha nascut i està creixent d'una forma imparable en el si de la nostra escola, l'Escola Carme Guasch i Darné. La trobada va ser molt més que els partits d'hoquei que van disputar els clubs participants al llarg de tot el matí, va ser un esdeveniment esportiu i alhora familiar, va ser una festa per als petits esportistes i per a les seves famílies, va ser una concentració de persones amb l'objectiu comú de compartir la il·lusió per l'hoquei. I aquí cal agrair el gran esforç que estan fent les famílies de la nostra escola que, de manera desinteressada i altruïsta, treuen hores d'on no n'hi ha per tornar a col·locar l'hoquei al pòdium dels esports d'elit de Figueres. 

AMPA Carme Guasch i Darné Copyleft © 2013