divendres, 12 de març de 2010

A la Rua 2010, superarem el centenar de participants!!

Aquest dijous, 11 de març, la Comissió de Rua de l'AMPA del CEIP Carme Guasch i Darné de Figueres ha convocat una reunió informativa per explicar a les famílies com s'ha plantejat per a aquest 2010 la Rua de la Santa Creu, la lluïda desfilada escolar de les Fires i Festes de Figueres que se celebrarà el 2 de maig pròxim. Dos dels portaveus de la Comissió de Rua, Jordi Romero i José Luis Gallego, van mostrar l'original disseny que ha creat l'artista Ettore Battaglia per a la nostra escola: Anem de Superherois de la Natura encarnats en una mena de libèl·lula transformada en cargol (el símbol del CEIP Carme Guasch i Darné és, de fet, el cargol). El disseny dels alumnes és diferent al dels adults, si bé la idea és la mateixa. Una gran dada que van aportar a la reunió Estefanía Arias i Marc Palomeras, també representants de la Comissió de Rua, és l'elevada participació de famílies de la nostra escola en la desfilada, tenint en compte que serem més de cent persones entre alumnes i adults i que aquest és un percentatge significatiu per a un centre on actualment hi ha els cursos de P-3, P-4, P-5 i Primer. L'alta assistència de mares i pares a aquesta primera reunió dedicada a la Rua de la Santa Creu és, de fet, un signe de l'entusiasme i la il·lusió amb què la nostra escola s'implica en les iniciatives de la ciutat. Fem escola!! Fem ciutat!! Ara, doncs, totes i tots... a construir Superherois de la Natura.


 

AMPA Carme Guasch i Darné Copyleft © 2013